Porucha erekce patří k vyššímu věku.

Riziko rozvoje poruchy erekce se opravdu zvyšuje s věkem, což souvisí se stárnutím organismu, ale neznamená to, že člověk se s tím musí automaticky smířit. Na trhu jsou dostupné různé léčebné možnosti, které zlepšují erekci a mužům umožňují, aby si sexuální život užívali i ve vyšším věku.

Problémy s erekcí třeba brát opravdu vážně. Porucha erekce má negativní vliv na mužské sebevědomí, kvalitu života i partnerský vztah. Častokrát bývá včasným varovným signálem vážnějších, do té doby skrytých, onemocnění (např. Onemocnění srdce a cév nebo cukrovky).

Jak si udržet sexuální vitalitu a zdraví

S věkem nastávají u mužů i žen psychosexuální změny. Některé ženy nemají s příchodem menopauzy výraznější nepříjemné pocity. Udržují si nejen zájem o sex, ale jsou schopny sex i realizovat. Bohužel je jich velmi málo. Většina žen má v důsledku poklesu estrogenů nepříjemné pocity a trpí návaly horka, poruchami spánku, depresemi, bolestmi hlavy, přecitlivělostí i nechutí na pohlavní styk.

Ženy po menopauze potřebují delší dobu vzrušení, aby dosáhli vaginální zvlhčení. Sexuální vzrušení se u nich projevuje slabším rozšířením pochvy, snížením intenzity orgasmu a rychlejší fází uvolnění.

Co je nutné vědět o erektilní dysfunkci

Často může být erektilní dysfunkce prvním příznakem daleko závažnějšího onemocnění, například ischemické choroby srdeční, cukrovky, cévní mozkové příhody, apod.

Co to je frigidita?

Jedná se o nízký zájem o sex a nízkou sexuální vzrušivostí. Ta pourucha se vyskytuje se v souvislosti s různými duševními a tělesnými potížemi, nebo s problémy v partnerském vztahu.

Co základem vyšetření erektilní dysfunkce

Základem vyšetření je podrobná anamnéza a fyzikální vyšetření. Z fyzikálního vyšetření se zaměřujeme na oblast pánve a zevního genitálu. Specifické vyšetření pro erektilní dysfunkci zahrnuje vyšetření penisu v klidu a při erekci vyvolané podáním vasoaktivní látky injekcí přímo do topořivého tělesa.

Kdy mohu mít podezření na frigiditu

Pohlavní chladnost většinou ženě nevadí sama o sobě, potíže způsobuje pouze v partnerském vztahu, kdy si na nestejnou potřebu sexuálních kontaktů a odmítavé chování začíná stěžovat manžel nebo milenec.

Jaké jsou příčiny erektilní dysfunkce

Rozdělují se na psychogenní a organickou. Organická se dále dělí na cévní, neurogenní a další.

Nedostatek nebo ztráta sexuální touhy

Ženy zdůrazňují naprostý nezájem o sex s partnerem. Častou příčinou poklesu a ztráty sexuální apetence je depresivní stav, který může probíhat larvovaně.

Jaká je efektivita léčby erektilní dysfunkce

Základem léčby jsou léky, které jsou schopny zvýšit přívod krve do topořivých těles. Nejznámějším lékem je sildenafil (Viagra®) nebo podobné léky tomu podobné.

Dostupná léčba ženské frigidity

Frigiditu můžete léčit různými druhy léků, ale neměli bychom zapomínat na roli partnerské důvěry a ohleduplnosti. Vyvarujte se dlouhodobému stresu a nezdravému životnímu stylu.